چهارشنبه 30 بهمن 1398   12:24:41

ارتباط با مدیر کل
فهرست کتابخانه های عمومی استان
پیوند
خبرهای روز
اخبار مهم
گزارش تصویری
کتاب و کتابخوانی
توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور؛
۱۱۰۰ نسخه کتاب به ارزش تقریبی پانصد میلیون ریال از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی کشور به کتابخانه‌های عمومی شهرستان ایجرود اهدا شد.
با هدف توسعه همکاری ها انجام شد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان با هدف توسعه همکاری ها در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با مدیرکل امور زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی این استان، دیدار و گفتگو کرد.
با مشارکت دانش آموزان؛
طرح جابربن حیان با هدف آموزش روش های علمی- پژوهشی و مشارکت دانش آموزان در کتابخانه عمومی خیّری حاج احمدمهدوی زنجان در حال اجرا است.
در راستای ترویج سنّت حسنه اهدای کتاب انجام شد؛
در راستای ترویج سنّت حسنه اهدای کتاب، ۴۰۰ جلد کتاب کودک توسط خیّرین به کتابخانه عمومی حکیم هیدجی شهرستان ابهر اهدا شد.
همزمان با ایام الله دهه فجر؛
«ساختمان اداری اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان»، «آشیانه کتاب رسان پیک دانایی زنجان» و «بهسازی کتابخانه عمومی سهروردی زنجان» در ایام مبارک دهه فجر در شهرستان زنجان به بهره برداری رسید.
به مناسبت دهه مبارک فجر انجام شد؛
به مناسبت ایام مبارک دهه فجر، مروجان آب شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با حضور در کتابخانه الهیه شهر زنجان اعضای این کتابخانه را با مفاهیم مصرف بهینه آب و صرفه جویی در مصرف این مایه حیات بخش آشنا کرد.
با حضور نویسنده اثر؛
کتاب «تاریخ و فرهنگ طارم» نوشته اصغر بهرامی هزاررودی با حضور نویسنده اثر در کتابخانه عمومی شهید بهشتی آببر شهرستان طارم نقد و بررسی شد.
در نهمین روز ایام الله دهه مبارک فجر؛
نشست «روایتگری انقلاب» به همت اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان در کتابخانه عمومی سیدافضل موسوی زنجان برگزار شد.
همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛
به همت اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، نشست کتاب خوان تخصصی انقلاب اسلامی برگزار شد.
همزمان با دهه مبارک فجر؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان از عضویت دو هزار و ۷۰۰ نفر به صورت رایگان در کتابخانه های عمومی استان زنجان همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد.
به مناسبت دهه مبارک فجر انجام شد؛
به مناسبت ایام مبارک دهه فجر، مروجان آب شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با حضور در کتابخانه الهیه شهر زنجان اعضای این کتابخانه را با مفاهیم مصرف بهینه آب و صرفه جویی در مصرف این مایه حیات بخش آشنا کرد.
همزمان با دهه مبارک فجر انجام شد؛
امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان به مناسبت فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی با خانواده شهیدان ابوتراب نوری و ذولفقار رحیمی دیدار و گفتگو کرد.
با حضور مدیرکل؛
چهارمین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی استان زنجان در سال جاری با حضور مدیرکل، کارشناسان ستادی و رؤسای ادارات شهرستان ها برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان خبرداد:
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان از عضویت رایگان کتابخانه‌های عمومی این استان به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.
باهدف همگانی‌کردن امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر؛
نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسابقه‌ کتابخوانی با محوریت کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» را برگزار می‌کند.
به ریاست بخشدار؛
ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش زنجان‌رود در سال جاری به ریاست حسین ولی بیگلوئی، بخشدار زنجان‌رود برگزار شد.
با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با بخشدار مرکزی شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
در راستای ترویج سنّت حسنه اهدای کتاب انجام شد؛
شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در راستای ترویج سنّت حسنه اهدای کتاب، ۵۰۰ جلد کتاب به اداره کتابخانه های عمومی استان زنجان اهدا کرد.
به ریاست فرماندار؛
سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرمدره به ریاست فرماندار در اتاق جلسات فرمانداری شهرستان خرمدره برگزار شد.
با هدف گسترش همکاری ها انجام شد؛
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم با هدف توسعه همکاری ها در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با رئیس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی استاد شهریار روستای قلعه حسینیه؛
رویا هادیلو برگزاری دوره‌های متنوع آموزشی در کتابخانه‌های روستایی را باعث بالا رفتن مهارت‌های مختلف در میان ساکنین و بالا رفتن سطح آگاهی در سطح روستا عنوان کرد.
از سوی انتشارات مهر و ماه انجام شد؛
انتشارات مهر و ماه ۴۰ عنوان کتاب کمک درسی به ارزش ۱۸ میلیون ریال را به کتابخانه خیّری سیدسجاد و سیده فاطمه موسوی زنجان اهدا کرد.
به ریاست استاندار؛
سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان زنجان در سال جاری به ریاست فتح اله حقیقی، استاندار برگزار شد.
با همکاری شرکت آب و فاضلاب زنجان؛
آیین تجلیل از برگزیدگان سومین مسابقه نقاشی «آب=زندگی» با هدف ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب ویژه کودکان و نوجوانان در کتابخانه خیری حاج احمد مهدوی زنجان برگزار شد.
همزمان با ایام گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی؛
همزمان با ایام گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مراسم روایتگری خاطرات حماسه و ایثار سردار شهید در سالن جلسات کتابخانه سیدافضل موسوی زنجان برگزار شد.
در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی؛
حاج قاسم سلیمانی در کنار سایر خصوصیاتش، اهل ترویجِ کتابخوانی هم بود. او به‌طور مرتب کتابهای حوزه تاریخ شفاهی جنگ را می‌خواند و با یادداشت‌هایی که بر آن‌ها می‌نوشت، باعث معرفی و رونق فروش این آثار می‌شد.
پیام تسلیت دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی؛
علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در پیامی ضمن تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی آورده است: حاج قاسم تنها یک فرمانده نظامی نبود بلکه مرام و مسلک او مرام جوانمردی، اخلاق مداری، مردم داری، ایران دوستی و عشق به فرهنگ ایرانی-اسلامی و دوستدار کتاب و کتابخوانی بود و برای بسیاری از جوانان، الگوی تراز مومن انقلابی به حساب می آید.
در روز بصیرت و میثاق امت با ولایت؛
به مناسبت ۹ دی «روز بصیرت و میثاق امت» با ولایت کتابخانه های عمومی استان زنجان میزبان برنامه های متنوع فرهنگی شدند.
در پیامی صورت گرفت؛
در پی شهادت سردار پرافتخار اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس رهبر انقلاب پیامی صادر کردند.
در راستای ترویج فعالیت‌های خیّری در استان زنجان صورت گرفت؛
رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان خدابنده در راستای ترویج فعالیت های خیّری با خیّر کتابخانه ساز روستای نظرقلی، دیدار و گفتگو کرد.
با ارائه ۴ اثر؛
کتاب‌های «ایمنی در خانه»، «به بهانه مسیح»، «پرواز باپاراموتور را دوست دارم» و «دیدار در هاید پارک: آخرالزمان» در طرح کتاب‌خوان دی ماه، معرفی شد.
گفتگو با مسئول کتابخانه اندیشه سپید «روشندلان» زنجان؛
کتابخانه «اندیشه سپید» زنجان نخستین کتابخانه عمومی مستقل و تخصصی در کشور است که برای نابینایان ایجاد شده و امکان عضویت روشندلان سراسر کشور در آن وجود دارد.
در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در حوزه عفاف و حجاب؛
در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در حوزه عفاف و حجاب، اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر به عنوان دستگاه برتر در حوزه عفاف و حجاب معرفی شد.
به ریاست معاون فرماندار؛
چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه به ریاست معاون فرماندار در اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه برگزار شد.
در آذرماه؛
به همت کتابداران، کتابخانه های عمومی زنجان در آذرماه میزبان نشست های کتاب‌خوان شدند.
بيشتر
بيشتر
بيشتر
بيشتر
 ارزیابی عملکرد

برنامه های هفتگی کتابخانه های عمومی
تصویر روز
فراخوان طرح آمایش سرزمینی کتابخانه های عمومی
تماس با ما
زنجان - اتوبان 22 بهمن، میدان استاد رضاروزبه،جنب کتابخانه عمومی استاد روزبه
تلفن تماس:
33561618-33549919-33549929

پست الكترونيكي: info@zanjanpl.ir